KWASEM HIALURONOWYM
NASZE BADANIA TRWAJĄ…
Poznaj nasze najważniejsze technologie.
Nasz kwas hialuronowy
Produkujemy frakcje kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej, z których każda wykazuje unikalne właściwości fizykochemiczne i znajduje szeroki zakres zastosowań w medycynie, od gojenia ran skórnych po leczenie podawane dostawowo.
Modyfikacje natywnego polimeru
Dzięki swojej wysokiej biokompatybilności kwas hialuronowy (HA) należy do naturalnych polimerów najlepiej nadających się jako materiał wyjściowy do wielu zastosowań biomedycznych, od inżynierii tkankowej po systemy dostarczania leku. Od lat bada się różne modyfikacje natywnej struktury polimeru, aby zwiększyć jego wytrzymałość mechaniczną i chemiczną albo zastosować go jako nośnik dla substancji czynnych.
A
Najczęstszą modyfikacją jest przemiana lepkiego roztworu HA w żel za pomocą usieciowania.
B
Drugą modyfikacją jest przyłączanie cząsteczek (np. leków) do polimeru. W tym przypadku celem nie jest poprawa właściwości mechanicznych, ale wykorzystanie HA jako systemu dostarczania leku.
C
Trzecią stosowaną modyfikacją jest wytwarzanie biomateriałów poprzez przyłączanie HA do innych polimerów naturalnych bądź syntetycznych, aby uzyskać nowy materiał o odrębnych właściwościach mechanicznych i fizjologicznych.
Nasze technologie
Pierwsza liniowa pochodna amidowa kwasu hialuronowego o dłuższym okresie utrzymywania się w organizmie i cennych właściwościach reologicznych.
Samoczynne usieciowanie liniowego polimeru bez chemicznego łącznika poszczególnych łańcuchów.
Pierwsza metoda sieciowania z wykorzystaniem zarówno wiązań eterowych, jak i estrowych.
Pierwsza liniowa estryfikacja natywnego polimeru.
Przykłady bieżących projektów
Badamy różnorodne zastosowania kwasu hialuronowego i prowadzimy projekty we współpracy z międzynarodowymi centrami doskonałości, co pozwala nam udostępniać innowacyjne rozwiązania lekarzom i pacjentom.