Skip to content
back
back
back
back
back

Kwas Hialuronowy

Nasze badania i innowacje wykorzystują regeneracyjną moc kwasu hialuronowego. Badamy wpływ kwasu hialuronowego na ludzkie ciało i staramy się go dostarczać tam, gdzie jest potrzebny.
Czym on jest?
To endogenna cząsteczka występująca u wielu organizmów, której przypisuje się istotną rolę w ewolucji gatunków.
Skąd pochodzi?
Przez wiele lat ten polisacharyd produkowano na drodze ekstrakcji z tkanek zwierzęcych. Ostatnio, dzięki badaniom przeprowadzonym w naszych laboratoriach, udało się „nauczyć” jego produkcji paciorkowca z gatunku Streptococcus equi. Bakteria ta w procesie fermentacji wytwarza kwas hialuronowy wysokiej jakości wymaganej do zastosowań medycznych.

Nadal pracujemy nad tą cząsteczką, stopniowo umacniając swoją pozycję w sektorze medycyny regeneracyjnej. 

LAT BADAŃ I PRAC ROZWOJOWYCH NAD
KWASEM HIALURONOWYM
+60
BADAŃ KLINICZNYCH NAD
KWASEM HIALURONOWYM
+310
PATENTÓW NA KWAS HIALURONOWY
+1.200

NASZE BADANIA TRWAJĄ…

Poznaj nasze najważniejsze technologie.

IDŹ DO BADAŃ I ROZWOJU

Nasz kwas hialuronowy 

Produkujemy frakcje kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej, z których każda wykazuje unikalne właściwości fizykochemiczne i znajduje szeroki zakres zastosowań w medycynie, od gojenia ran skórnych po leczenie podawane dostawowo.

Modyfikacje natywnego polimeru 

Dzięki swojej wysokiej biokompatybilności kwas hialuronowy (HA) należy do naturalnych polimerów najlepiej nadających się jako materiał wyjściowy do wielu zastosowań biomedycznych, od inżynierii tkankowej po systemy dostarczania leku. Od lat bada się różne modyfikacje natywnej struktury polimeru, aby zwiększyć jego wytrzymałość mechaniczną i chemiczną albo zastosować go jako nośnik dla substancji czynnych. 

A

Najczęstszą modyfikacją jest przemiana lepkiego roztworu HA w żel za pomocą usieciowania. 

B

Drugą modyfikacją jest przyłączanie cząsteczek (np. leków) do polimeru. W tym przypadku celem nie jest poprawa właściwości mechanicznych, ale wykorzystanie HA jako systemu dostarczania leku. 

C

Trzecią stosowaną modyfikacją jest wytwarzanie biomateriałów poprzez przyłączanie HA do innych polimerów naturalnych bądź syntetycznych, aby uzyskać nowy materiał o odrębnych właściwościach mechanicznych i fizjologicznych. 

Nasze technologie

Pierwsza liniowa pochodna amidowa kwasu hialuronowego o dłuższym okresie utrzymywania się w organizmie i cennych właściwościach reologicznych.

Samoczynne usieciowanie liniowego polimeru bez chemicznego łącznika poszczególnych łańcuchów.

Pierwsza metoda sieciowania z wykorzystaniem zarówno wiązań eterowych, jak i estrowych.

Pierwsza liniowa estryfikacja natywnego polimeru.

Przykłady bieżących projektów

Badamy różnorodne zastosowania kwasu hialuronowego i prowadzimy projekty we współpracy z międzynarodowymi centrami doskonałości, co pozwala nam udostępniać innowacyjne rozwiązania lekarzom i pacjentom. 

Innowacyjne podejście do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów łączące wspomaganie właściwości ślizgowych stawu z kontrolowanym uwalnianiem substancji czynnej. 

Pracujemy nad nowym produktem zawierającym HA oraz substancję czynną do stosowania w ostrym bólu.

Związany z cząsteczką kwasu hialuronowego lek przeciwnowotworowy jest dostarczany do miejsca docelowego, dzięki czemu staje się bardziej kompatybilny z organizmem i skuteczniej dociera do komórek nowotworowych. 

Pracujemy nad nowymi zastosowaniami kwasu hialuronowego w okulistyce. 

Opracowujemy nowe leki do wstrzykiwań, by wydłużyć działanie HA po jego wprowadzeniu w skórę właściwą. 

Zastosowania naszego kwasu hialuronowego 

WIĘCEJ

Eye Care

Regenerative Care

WIĘCEJ