Skip to content
back
back
back
back
back

O NAS

Jesteśmy wielonarodową firmą założoną we Włoszech w 1946 roku. Naszą misją jest opracowywanie rozwiązań w odpowiedzi na wyzwania współczesnej medycyny oraz poprawa jakości życia.

Potęga wiedzy

Już w latach 50. XX wieku odkryliśmy regenerujące właściwości kwasu hialuronowego. Dziś jesteśmy jednym z wiodących na świecie wytwórców preparatów na bazie tego polimeru. Wyróżnia nas pełna kontrola nad łańcuchem dostaw, od prac badawczych aż po marketing. To dlatego uważamy się za przedsiębiorstwo w pełni zintegrowane.

PRACOWNIKÓW
+1.600
PRZYCHODY W 2023 R.
463,5 mln EUR

Wszystko zależy od ludzi. 
Dlatego w Fidia codziennie chcemy się stawać coraz lepsi.

Nieustannie ewoluujemy

Jesteśmy dynamiczną organizacją, która przeciera nowe szlaki na rynkach międzynarodowych, wprowadza do obrotu nowe produkty i nie ustaje w poszukiwaniach nowych rozwiązań. Nieustannie się regenerujemy.

NASZE WYNIKI WEDŁUG SEKTORA DZIAŁALNOŚCI (%, 2023 r.)
34,92 %
JOINT CARE
20,5 %
EYE CARE
13,69 %
SKIN CARE
13,67 %
PRIMARY CARE
6,76 %
SPECIALTY CARE
1,77 %
REGENERATIVE CARE
0,95 %
AESTHETIC CARE
7,74 %
INNE

Korzystamy z mocy kwasu hialuronowego, by się regenerować.

Nasza grupa rośnie w siłę
Wciąż ewoluujemy, także dzięki znaczącym przejęciom międzynarodowym.
2024
Wzmacniamy obecność na rynku produktów okulistycznych we Włoszech
Poszerzyliśmy gamę dostępnych produktów do pielęgnacji oczu dzięki przejęciu całości działalności okulistycznej spółki Sanifarma s.r.l. — wiodącego we Włoszech podmiotu z sektora aptecznych produktów do ochrony oczu, zajmującego się też dystrybucją na dużą skalę i sprzedażą internetową. Wzmocniliśmy też współpracę z globalną firmą Novartis w zakresie dystrybucji produktów we Włoszech, wprowadzając do naszego portfolio sześć nowych leków okulistycznych przeznaczonych do leczenia jaskry.
2023
Unipharm Polska
Fidia uzyskała prawa do kilku produktów okulistycznych i suplementu diety na bazie witaminy D dzięki przejęciu polskiego oddziału Unipharm – prywatnej firmy farmaceutycznej z siedzibą w USA specjalizującej się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek leków bez recepty (OTC) i preparatów odżywczych.
2021
Wzmocnienie naszej pozycji w segmencie leków przeciwzapalnych
Podpisaliśmy umowę nabycia dużego zintegrowanego portfela leków przeciwzapalnych dostępnych na wielu rynkach międzynarodowych, tym samym umacniając tam naszą pozycję.
2019
Wzmocnienie naszej pozycji w okulistyce
Na rynku hiszpańskim pozyskaliśmy trzy nowe produkty okulistyczne od Novartis Farma, hiszpańskiej spółki należącej do grupy kapitałowej Novartis Pharma AG z siedzibą w Bazylei. Decyzja ta zapadła w ramach planu wzmocnienia naszej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku produktów okulistycznych – procesu, który rozpoczął się w 2017 roku od przejęcia Sooft Italia.
2018
Soluciones Bioregenerativas SL
Spółka z sektora medycyny regeneracyjnej specjalizująca się w dziedzinie zdrowia kośćca i stawów, medycyny estetycznej, dermatologii i weterynarii, w tym w wykorzystaniu PRP (osocza bogatopłytkowego).
2017
Sooft Italia S.p.A.
Wiodący gracz na włoskim rynku produktów okulistycznych z kompleksowym portfelem ponad 100 produktów do pielęgnacji zdrowia oczu: leków, suplementów i wyrobów medycznych.
2016
Biofarmitalia
Spółka specjalizuje się w opracowywaniu nowych technologii na potrzeby przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Po operacji połączenia w drodze przejęcia w grudniu 2019 roku należy obecnie do grupy Fidia.

Być innowacyjnym to naszym zdaniem uczyć się, odkrywać, tworzyć nowe rozwiązania i stale ulepszać swoje produkty.

Innowacje to brama do przyszłości

Również dzięki posiadanym patentom bazującym na kwasie hialuronowym nie ustajemy w działalności badawczej i kształtujemy przyszłość medycyny regeneracyjnej.

BADAŃ KLINICZNYCH NAD KWASEM HIALURONOWYM
+310
PATENTÓW
~ 1400

DLA MEDIÓW

Materiały prasowe, grafiki i filmy na temat naszej firmy oraz informacje organizacyjne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ