Skip to content
back
back
back
back
back

NASZA EKSPERTYZA I ZDOLNOŚCI PRODUKCYJNE

Nasze zdolności produkcyjne obejmują szeroki zakres postaci farmaceutycznych: preparaty do wstrzykiwań, sterylne liofilizaty, preparaty dermatologiczne do stosowania miejscowego (kremy i maści), krople do oczu (jedno- i wielodawkowe) oraz doustne formy stałe, w różnorodnych opakowaniach w zależności od potrzeb naszych partnerów biznesowych.

Nasz kwas hialuronowy 

Kwas hialuronowy to polimer naturalnie występujący w organizmie. Posiada on liczne zastosowania w sektorze biomedycznym, od inżynierii tkankowej po systemy dostarczania leków. Wytwarzamy kwas hialuronowy klasy farmaceutycznej o różnej masie cząsteczkowej i swoistych własnościach fizykochemicznych, w zależności od wskazań i oczekiwanych właściwości produktu końcowego. 

Produkty gotowe

Wysoka jakość produktów i coraz bardziej zaawansowana wiedza fachowa to nasz sposób na budowanie konkurencyjności wśród globalnych graczy w sektorze. Oferujemy szeroki zakres gotowych rozwiązań w wielu postaciach użytkowych odpowiadających różnym potrzebom w zakresie zdrowia i samopoczucia. 

Produkcja szczepionek

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, inwestycjom w rozwój przemysłowy i rosnącej wydajności procesów jesteśmy w stanie produkować szczepionki do stosowania u ludzi spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe prawa krajowego i międzynarodowego.

Systemy dostarczania leków 

Oferujemy wyspecjalizowane, innowacyjne technologie umożliwiające podawanie substancji farmakologicznie czynnych drogą dermalną, przezskórną i doustną.

Chusteczki nawilżane 

Pakowane pojedynczo nawilżane chusteczki do jałowych i niejałowych zastosowań medycznych. Przede wszystkim oferujemy jałowe chusteczki do przemywania okolicy oczu. 

Plastry przezskórne 

Technologia ta została opracowana w celu podawania produktów leczniczych drogą wchłaniania przez skórę. Dzięki biokompatybilności ze skórą, wytrzymałości mechanicznej i uniwersalności znajduje ona zastosowanie w sektorze kosmetycznym, a także w branży wyrobów medycznych. Fidia stosuje podłoża hydrofilowe i bezwodne.

Plastry z mikrokapsułkami

Dzięki wykorzystaniu specjalnej żywicy polimerowej w połączeniu z mikrokapsułkami zawierającymi olejki eteryczne Fidia opracowała dermokompatybilne plastry zapachowe o długotrwałym działaniu. 

Hydrożel

Półstałe podłoże zdolne do wchłonięcia dużych ilości wody, która po odparowaniu uwalnia substancje czynne, pozostawiając uczucie odświeżonej skóry. 

Lamelki rozpadające się w jamie ustnej (ODF)

Lamelki rozpuszczalne w wodzie, które w ustach uwalniają substancje spożywcze lub farmakologicznie czynne dla ich szybszego wchłaniania.

Ochronna lamelka ODF dla śluzówki jamy ustnej 

Lamelka ODF, która może zawierać kwas hialuronowy i inne składniki, pełni rolę ochronną i regeneracyjną dla śluzówki jamy ustnej dzięki właściwościom powlekającym. 

Lamelki medyczne (TDF) 

Lamelki na bazie kwasu alginowego do produkcji sterylnych opatrunków biointeraktywnych, idealne do uwalniania substancji czynnych (np. kwasu hialuronowego lub środków przeciwdrobnoustrojowych) oraz utrzymywania wilgotnego środowiska rany dzięki żelowej postaci in situ.