Skip to content
back
back
back
back
back

PLACÓWKI

Od badań do produkcji
Wytwarzamy i pakujemy produkty w licznych zakładach należących do grupy Fidia w Abano (Padwa), Paderno Dugnano (Mediolan) i Monte Giberto (Fermo). Posiadamy także zakład badawczo-produkcyjny w Noto (Syrakuzy). W Abano Terme (Padwa) odbywa się większość naszej produkcji. Zakład ten, otwarty w 1978 roku, dziś stanowi centrum doskonałości w globalnej produkcji farmaceutycznej. Zakłady w Paderno Dugnano (Mediolan) i Monte Giberto (Fermo) zajmują się produkcją wyrobów medycznych, w tym na rzecz odbiorców zewnętrznych. W Paderno Dugnano powstają także produkty w postaci lamelek i plastrów.

Zdolności produkcyjne 

Wytwarzamy szeroki zakres postaci farmaceutycznych: jałowe preparaty do wstrzykiwań i szczepionki liofilizowane, preparaty do stosowania miejscowego, krople do oczu oraz doustne formy stałe w różnorodnych opakowaniach, także na zamówienie naszych partnerów biznesowych. 

Nasze centra produkcyjne
Abano Terme (centrala): 215 000 m²
Noto (Syrakuzy): 21 000 m²
Paderno Dugnano (Mediolan): 7 500 m²
Monte Giberto (Fermo): 3 200 m²

Abano Terme

W Abano wytwarzamy: butelki, fiolki i ampułkostrzykawki, jedno- i wielodawkowe krople do oczu, produkty do stosowania miejscowego (kremy, żele, maści i nawilżane gaziki), doustne formy stałe (tabletki i kapsułki), a także zajmujemy się produkcją farmaceutycznych składników czynnych (API) pozyskiwanych z tkanek i metodą fermentacji. 
Prowadzimy tu też produkcję szczepionek.
Zakład w Abano Terme posiada certyfikat ISO14001.
*poniższe wartości liczbowe oznaczają możliwości produkcyjne

PRODUKTY DO WSTRZYKIWAŃ I KROPLE DO OCZU
+56 mln/rok*
PRODUKTY DO STOSOWANIA MIEJSCOWEGO (KREMY, ŻELE, MAŚCI, GAZIKI)
25 mln/rok*
AMPUŁKOSTRZYKAWKI
10 mln/rok*
TABLETKI I KAPSUŁKI
30 mln/rok*

Noto

Zakład badawczo-produkcyjny w Noto (Syrakuzy) zajmuje powierzchnię 21 000 m². 
Zakład specjalizuje się w analizie procesów produkcyjnych nowych enzymów, białek i polisacharydów pozyskiwanych metodą fermentacji lub metodami biotechnologicznymi z wykorzystaniem szczepów niechorobotwórczych. 
Odbywa się tu produkcja HA (kwasu hialuronowego) z wykorzystaniem organizmów GRAS (Generally Recognised As Safe – ogólnie uważanych za bezpieczne) w procesach biotechnologicznych, które pozwalają na znaczące ulepszenia drobnocząsteczkowego HA (LMW-HA), a także wytwarzanie enzymów, w tym kolagenazy i hialuronidazy jako białek terapeutycznych lub składników systemu dostarczania leków. 
Zakład od 2013 roku posiada akredytację AIFA na produkcję substancji czynnych i certyfikat GMP. 

ROZWÓJ
Co najmniej 3 procesy produkcji HA
POWIERZCHNIA
2 100 m²
PRODUKCJA
2 enzymy, z czego 1 w zakładzie GMP

Paderno Dugnano

Tworzymy i produkujemy doustne i dermalne systemy dostarczania leków (plastry, plastry lecznicze, chłodzący hydrożel, lamelki rozpadające się w jamie ustnej). 
Zakład dysponuje także liniami produkcji gazy i napełniania form płynnych (roztworów, pianek i aerozoli). 
Placówka posiada akredytację AIFA i certyfikat GMP oraz spełnia wymogi zgodności z normami ISO 9001, ISO 22716 i ISO 13485. Zakład ma także zezwolenie na produkcję form stałych suplementów diety. 

*poniższe wartości liczbowe oznaczają możliwości produkcyjne

PLASTRY LECZNICZE
10 mln szt./rok*
CHUSTECZKI ZWILŻANE LUB SUCHE
40 mln szt./rok*

Monte Giberto

W naszym zakładzie w Monte Giberto pakujemy suplementy diety (w kapsułkach i tabletkach) oraz wytwarzamy sterylną gazę jednorazowego użytku do higieny okolic oczu. 
W centrum magazynowym, zdolnym pomieścić 1800 stacji paletowych, magazynujemy leki, wyroby medyczne i suplementy diety przeznaczone do dystrybucji. 
Zakład posiada zezwolenie na hurtową dystrybucję produktów leczniczych do stosowania u ludzi, zgodnie z art. 100 i 108 włoskiej ustawy 219/2006, z późniejszymi zmianami. 

STACJI PALETOWYCH
1800
STREF KOMPLETACJ
2