Skip to content
back
back
back
back
back

Badania i Rozwój

Nasza grupa badawcza prowadzi ponad 50 projektów, nie tylko nad kwasem hialuronowym, prowadząc nieustanny dialog na pograniczu różnych działów: odkryć, postaci użytkowych, badań przedklinicznych i klinicznych, nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, spraw regulacyjnych i marketingu.

Prowadzimy liczne badania przedkliniczne i kliniczne we współpracy z prestiżowymi międzynarodowymi ośrodkami badawczymi.

Nasze naukowe podejście sprawia, że traktujemy wyroby medyczne podobnie jak leki, co czyni z nas pionierów – obecnie organy regulacyjne również skłaniają się ku podobnemu myśleniu.

Posiadamy duże portfolio patentów na całym świecie – około 1400 – z czego ponad 1200 związanych​ z kwasem hialuronowym.

Nasze najważniejsze patenty

Początkowo Fidia pozyskiwała patenty we Włoszech, a potem na całym świecie, aby zapewnić swoim produktom, procesom i zastosowaniom terapeutycznym zasięg międzynarodowy.

Z czasem kontynuowaliśmy nasze starania o ochronę patentową nie tylko ze względu na zasięg produktów i nowych zastosowań terapeutycznych, ale także aby chronić własność intelektualną związaną z procesem produkcji i oczyszczania HA z różnych źródeł, zgodnie z interesem spółki.

Nasze zaangażowanie w działalność badawczo-rozwojową oznacza, że stale możemy wzbogacać nasze obszary terapeutyczne o nowe rozwiązania. 

Testujemy nowy produkt zawierający HA oraz substancję czynną do stosowania w ostrym bólu. 

Innowacyjny produkt na bazie HA i naturalnych polimerów do leczenia ran złożonych (lub wysiękowych) w niekonwencjonalnej postaci użytkowej. 

Monitorujemy bezpieczeństwo i skuteczność metody leczenia enzymatycznego u pacjentów z przykurczem Dupuytrena. 

Trwa badanie kliniczne nad właściwościami i bezpieczeństwem skojarzonego produktu do leczenia zmian skórnych podatnych na zakażenia bakteryjne. 

Badamy skuteczność i bezpieczeństwo pojedynczego wstrzyknięcia HA w porównaniu z dopuszczonym już produktem konkurencyjnym, który wykazuje skuteczność w redukcji bólu stawu kolanowego u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. 

Jesteśmy w trakcie weryfikacji bezpieczeństwa, tolerancji i skuteczności nowego leku uzyskanego dzięki chemicznemu sprzężeniu leku przeciwnowotworowego i kwasu hialuronowego w leczeniu raka pęcherza moczowego in situ. 

Nasi partnerzy 

Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Europie i USA, jak również z czołowymi uczelniami we Włoszech. 

Pracuj w Fidia

Nieustannie stawiamy sobie nowe cele dzięki naszym badaniom i naszym produktom na bazie kwasu hialuronowego, którym jesteśmy w stanie pomóc wielu pacjentom na całym świecie.

Nicola

G.

Head of Corporate Clinical and Preclinical Development

“Nowe wyzwania pozwalają nam ciągle uczyć się czegoś nowego”

Irene

B.

Clinical PM Coordinator

„To bardzo stymulujące pracować wspólnie nad ważnymi projektami. Cieszę się, że mam swój udział w opracowywaniu innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych terapii z myślą o pacjentach”
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ