Skip to content
back
back
back
back
back

REGENERATIVE CARE

Od regeneracyjnej mocy kwasu hialuronowego do przyszłości medycyny
Po dziesięcioleciach poświęconych badaniom nad kwasem hialuronowym, znanym ze swojego dobroczynnego wpływu na naturalne procesy naprawcze i regeneracyjne w obrębie uszkodzonych tkanek, dziś wkraczamy w obszar medycyny regeneracyjnej. Kwas hialuronowy odgrywa w medycynie regeneracyjnej obiecującą, synergistyczną rolę dzięki powstaniu nowych strategii terapeutycznych w obszarach, którymi się zajmujemy. Pozyskaliśmy i rozwijamy technologie zwiększające dostępność czynników wzrostu w tkankach, które utraciły swoją funkcjonalność (np. chrząstka, tkanki miękkie), ale dysponujemy także innymi systemami związanymi z tkanką tłuszczową i jej szerokim potencjałem.

Dla nas medycyna regeneracyjna to sposób na przeciwdziałanie starzeniu i utracie funkcji niektórych tkanek. 

Autologiczna Terapia Biologiczna
Medycyna regeneracyjna wykorzystuje tkanki ludzkiego ciała, takie jak krew i tłuszcz. Takie biologiczne metody leczenia są bezpieczne, ponieważ pochodzą z własnych (autologicznych) tkanek pacjenta. Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Zawiera ono głównie płytki krwi oraz dużą ilość czynników wzrostu i innych cząsteczek biologicznie czynnych, które przyspieszają naprawę tkanek i procesy regeneracyjne. Zrębowa frakcja naczyniowa (SVF) pochodzi z tkanki tłuszczowej pacjenta i stanowi niejednorodną mieszankę czynników wzrostu i populacji komórek, w tym komórek macierzystych, o dużym potencjale przeciwzapalnym i regeneracyjnym. Tzw. nanotłuszcz to niewielka ilość tkanki tłuszczowej pobranej metodą liposukcji z wykorzystaniem specjalnej procedury, dzięki której powstaje emulsja bogata w komórki regeneracyjne i prekursory, którą można następnie wstrzyknąć za pomocą cienkiej igły w ramach typowych interwencji z zakresu regeneracyjnej medycyny estetycznej.

Nasze rozwiązania z zakresu medycyny regeneracyjnej 

Kompleksowy portfel rozwiązań terapeutycznych umożliwiających pozyskanie na miejscu wysokiej jakości bezpiecznych i skutecznych autologicznych produktów biologicznych, dzięki czemu lekarze mogą proponować pacjentom szyte na miarę, poparte naukowo zabiegi regeneracyjne.

Nasza międzynarodowa strona poświęcona tematyce medycyny regeneracyjnej. 

Nasza międzynarodowa strona poświęcona tematyce medycyny regeneracyjnej. 

IDŹ DO STRONY

Zastosowania

Poniższe techniki przeznaczone są do stosowania w leczeniu ambulatoryjnym i w gabinecie lekarskim wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Chrząstka stawowa

Ubytki chrząstki stawowej nie regenerują się same i mogą doprowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów. Zastosowanie PRP zmniejsza przewlekły stan zapalny i wspomaga odzyskanie funkcji stawu. 

Choroby ścięgien 

Działanie SVF stymuluje procesy przeciwzapalne i regeneracyjne w leczeniu chorób ścięgien, przyspieszając gojenie.

Medycyna estetyczna

Regeneracyjne właściwości nanotłuszczu pomagają wyeliminować nierówności wokół oczu i znajdują zastosowanie w zabiegach odmładzających na dekolt.