Skip to content
back
back
back
back
back

Fidia Farmaceutici wkracza na polski rynek 

Organizacja
10/02/2023
Fidia Farmaceutici weszła na rynek farmaceutyczny w Polsce dzięki przejęciu polskiego oddziału amerykańskiego koncernu Unipharm. To kolejny krok w kierunku wzmocnienia pozycji spółki na rynku europejskim.

Fidia Farmaceutici ogłosiła swoją obecność na polskim rynku oraz utworzenie lokalnej spółki stowarzyszonej – Fidia Pharma Polska.

Już od ponad 75 lat Fidia stopniowo buduje swoją obecność, rozwijając sieć spółek zależnych i współpracując z partnerami handlowymi oraz dystrybutorami w sektorach farmaceutycznym i biomedycznym. Dziś działa już na ponad 100 rynkach na całym świecie, oferując szeroki zakres produktów bazujących głównie na naturalnym kwasie hialuronowym, oraz posiada ponad 1100 patentów dotyczących kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej, procesów przemysłowych, postaci farmaceutycznych, składów i zastosowań.

Ostatnio Fidia utworzyła polską spółkę stowarzyszoną Fidia Pharma Polska. Spółka uzyskała prawa do kilku produktów okulistycznych i suplementu diety na bazie witaminy D dzięki przejęciu polskiego oddziału Unipharm – prywatnej firmy farmaceutycznej z siedzibą w USA specjalizującej się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek leków bez recepty (OTC) i preparatów odżywczych.

Fidia cieszy się już pozycją włoskiego lidera w dziedzinie produktów okulistycznych, a jej portfel w tym obszarze terapeutycznym obejmuje produkty do leczenia takich chorób i dolegliwości jak zespół suchego oka, astenopia akomodacyjna, zakażenia i zapalenia oka, obrzęk rogówki, schorzenia ciała szklistego, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa, jaskra i stożek rogówki.

– Wejście na polski rynek to kolejny ważny krok w budowaniu naszej pozycji na rynku europejskim – mówi Carlo Pizzocaro, dyrektor zarządzający Fidia Farmaceutici. – Cieszymy się, że możemy inwestować w kraju o tak wielkim potencjale, wysokim współczynniku rozwoju i stale rosnącej gospodarce. Jesteśmy przekonani, że nasza obecność w Polsce zwiększy dostęp do innowacyjnych metod leczenia dla polskich lekarzy i pacjentów, co mamy nadzieję osiągnąć także dzięki rychłemu zaoferowaniu nowych rozwiązań terapeutycznych.

Fidia Farmaceutici nieustannie prowadzi prace badawcze i rozwojowe nad nowymi możliwościami leczniczymi, aby wprowadzać coraz bardziej innowacyjne metody w ochronie zdrowia. Wśród trwających projektów warto wspomnieć badania nad nowoczesnym lekiem dla pacjentów z rakiem pęcherza moczowego in situ (CIS) oraz ze złośliwym międzybłoniakiem. Produktowi temu amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przyznała niedawno status leku sierocego. W ośrodkach doskonałości, także w wybranych ośrodkach w Polsce, trwa międzynarodowe badanie fazy III.

Fidia pracuje także nad nową kolagenazą wytwarzaną przez bakterie Vibrio alginolyticus, która również posiada status leku sierocego nadany przez FDA i może posłużyć do leczenia przykurczu Dupuytrena, a potencjalnie także innych chorób fibroproliferacyjnych, takich jak choroba Peyroniego.

 

tag
KWAS HIALURONOWY
POLSKA
PRZEJĘCIE